M. Giedraitis taip pat laimėjo „Auksinį protą“

„Trivarčio“ nebežaidžiantysis saugas Marius Giedraitis tapo antruoju komandos nariu, laimėjusiu televizijos žaidimo „Auksinis protas“ sezoną. Pirmasis tai dar 2015-aisiais per pirmąjį žaidimo sezoną padarė Jonas Mikalkėnas.

 

LRT pranešimas:

Vėlyvą penktadienio vakarą paaiškėjo populiariausio visų laikų LRT TELEVIZIJOS intelektinio žaidimo „Auksinis protas“ šeštojo sezono laimėtojas – juo tapo 34 m. vilnietis, transporto įmonės vadovas Marius Giedraitis. Šeštojo „Auksinio proto“ sezono nugalėtojas turėjo būti apdovanotas kelione po septynis naujuosius pasaulio stebuklus, tačiau dėl COVID-19 pandemijos bus įteiktas piniginis prizas – 10 tūkst. eurų.

„Laimėti padėjo gebėjimas susikaupti prieš TV kameras ir sėkmė. Žaisti televizijos studijoje man sekasi kur kas geriau nei su bičiuliais. Prieš žmones būna nejauku, o TV kameros visiškai netrikdo. Galiu sutelkti mintis ir jei žinau atsakymą, tikrai iš jaudulio jo nepamiršiu“, – sako šeštojo sezono nugalėtojas M. Giedraitis, kurį su pergale suskubo sveikinti jo palaikymo komanda – žmona Jūratė ir sūnus Adonis.

Superfinale iš viso varžėsi šeši geriausi sezono žaidėjai, kuriems buvo pateikti net 136 klausimai. Paskutiniame superfinalo etape dėl „Auksinio proto“ šeštojo sezono geriausio žaidėjo vardo kartu su M. Giedraičiu varžėsi 60 m. muziejininkas iš Trakų Saulius Zalys ir 47 m. vadybininkas iš Panevėžio Aurimas Matveičikas. Įtemptos ir azarto kupinos auksinių protų lenktynės baigėsi po 20-ojo superfinalo klausimo – teisingai į jį atsakęs M. Giedraitis pelnė lemtingą dešimtąjį tašką.

Laimėtojas neabejoja, kad žaidime jį lydėjo ir sėkmė – jei etape, kai žaidėjai turėjo atsakinėti į klausimus pasirinkta tema, būtų gavęs ne savo mėgstamą sportą, galbūt superfinalo pabaiga būtų buvusi kitokia. „Sportas, geografija ir istorija yra mano mėgstamos sritys. Kai vyksta olimpinės žaidynės, einu atostogų, kad galėčiau ramiai be įtampos ir lėkimo bet kuriuo metu stebėti rungtynes“, – šypsosi nugalėtojas. Anksčiau profesionaliai žaidęs futbolą, dabar Marius žaidžia mėgėjų komandoje „Trivartis“, kurios narių pagrindu suformuota komanda žaidžia ir gyvuose „Auksinio proto“ žaidimuose. Būtent kaip šios komandos atstovas M. Giedraitis jau antrą kartą ir pateko į žaidimą LRT TELEVIZIJOS studijoje.

Superfinalas buvo nufilmuotas kovo mėn. pradžioje, dar prieš paskelbiant pasaulinę COVID-19 pandemiją, todėl nugalėtojui buvo įteiktas žadėtas kelionės prizas. Išvykti į kelionę po Kiniją, Indiją, Jordaniją, Italiją, Meksiką, Braziliją ir Peru žaidimo nugalėtojas turėjo jau kitą savaitę, iš karto po TV eteryje parodyto „Auksinio proto“ superfinalo. Tačiau susidariusi situacija dėl koronaviruso sujaukė planus. Pasitarus su laimėtoju nuspręsta nerizikuoti ir nelaukti, kada bus galima šią kelionę įgyvendinti taip, kaip ji buvo suplanuota, todėl šeštojo „Auksinio proto“ sezono nugalėtojui bus įteiktas piniginis prizas – 10 tūkst. eurų, kurie buvo skirti kelionei.