Antrojo žaidimo laukiantys V. Dambrauskas ir P. Ambrazevičius: „Pirmasis labai patiko“

Vilniaus SFL rungtyniaujantis mėgėjų futbolo klubas „Trivartis“ karantino metu nusprendė kasdienybę paįvairinti surengdamas netradicinį komandinį futbolo protų mūšį. Šį ketvirtadienį (gegužės 7 d.) 20 val. įvyks antrasis žaidimas. Dalyvavimas – nemokamas, o užsiregistruoti į žaidimą galima susisiekus su „Trivarčiu“ per komandos paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“.

Pirmajame žaidime jėgas išbandė 5 komandos, jose buvo visas būrys žmonių, kuriuos galima pavadinti vaikščiojančiomis futbolo enciklopedijomis. Tarp jų – „Gorica“ ekipą treniruojantis Valdas Dambrauskas ir gyvus futbolo protų mūšius daugelį metų rengiantis Paulius Amrazevičius.

Pastarasis, kartu su 15min žurnalistais subūręs komandą „Skrieja kamuolys“, laimėjo žaidimą (21 taškas iš 28 galimų). Tuo metu V. Dambrauskui su tradicine „Palik parūkyt“ kompanija teko tenkintis antrąja vieta (18 taškų). Treti liko keletą futbolo žinovų ir komentatorių subūrę „Negarbingi šunsnukiai“ (15).

Atsakytas klausimas – lyg lemiamas įvartis paskutinę minutę

Kroatijoje esantis V. Dambrauskas labiausiai džiaugiasi tuo, kad žaidimas tapo puikia proga pabendrauti su seniai nematytais bičiuliais.

„Karantino metu, manau, daugelis labiausia pasigendame normalaus, betarpiško bendravimo. „Trivarčio“ idėja surengti komandinį futbolo protmūšį ir jos įgyvendinimas pranoko bet kokius lūkesčius. Pusantros valandos prabėgo taip greitai, kad nuoširdžiai norėjome pažaisti dar, – įspūdžiais dalinosi V. Dambrauskas. – Įdomūs klausimai, optimalus formatas buvo būtent tai, ko mums visiems reikejo.“

Žaidime komandoms pateikiami 20 klausimų, į kuriuos atsakyti skiriamas pilnų futbolo rungtynių laikas – 90 min.

Daugumos nuotolinių žaidimų rengėjai dalyvių prašo nesinaudoti „Google“, tuo tarpu „Trivarčio“ žaidime viskas priešingai – leidžiama ir rekomenduojama naudotis bet kokiais prieinamais informacijos šaltiniais. Tokį formatą vilniečiai patys išbandė kiekvieną savaitę po du kartus dalyvaudami Benjamino Mašalaičio rengiamame žaidime ir nusprendė jį panaudoti savo projekte.

„Tiesą sakant, buvo keista naudotis „Google“ pagalba. Mūsų komanda yra nuolatinė P. Ambrazevičiaus futbolo protmūšių dalyvė, todėl naudotis „Google“ iš pradžių buvo labai neįprasta. Mes pirmiausia bandydavome išdiskutuoti savo atsakymų versiją, po to, kai jau galutinai užstrigdavome, ieškodavome kažkokių užuominų internete, – pasakojo V. Dambrauskas. – Manau, dalį klausimų buvo galima išgūglinti, bet tikrai ne visus. Kiek žinau, net nugalėtojų komanda nesugebėjo atsakyti į visus klausimus – ir tai turint „Google“, pusantros valandos laiko ir tikrai stiprių futbolo protmūšių ekspertų komandą…“

Visos komandos klausimus nagrinėjo susijungę per „Zoom“ ar panašias vaizdo konferencijų programas. V. Dambrauskui toks formatas sukėlė pojūtį lyg su draugais dalyvautų tradiciniame protų kovų žaidime sėdėdamas prie vieno stalo.

„Žaidimo formatas ir atsakymų į klausimus suradimas, net ir su „Google“ pagalba, kai kuriais atvejais leido patirti komandinį džiaugsmą, kaip įmušus lemiamą įvartį paskutinę minutę“, – sakė antrojo žaidimo su nekantrumu laukiantis treneris.

Be futbolo žinių „Google“ nepadės

Bendravimą su draugais po žaidimo akcentavo ir P. Ambrazevičius.

„Visai komandai labai patiko, bet ne tik dėl to, kad laimėjome: buvo proga susijungti bent virtualiai, pabrainstorminti, pasikalbėti apie futbolą, pasivaržyti su bendraminčiais, šiek tiek apmalšinti tą protmūšių badą. Tiek „Trivarčio“, tiek „Vienuolika“ organizuojami protmūšiai dabar užima labai smagią nišą, to trūko per karantiną, – sakė gyvų protų mūšių rengėjas. – Prieš žaidimą tikėjomės, kad bus sunku ir painu, bet šitie lūkesčiai tik iš dalies pasitvirtino – kai kurie klausimai buvo tikrai nesunkūs, greičiau buvo pasitarus parašyti, nei dar bandyti gūglinti. Kiti buvo tokie sunkūs, kad net ir gūglinimas nepadėjo. Esmė čia tame, kad net ir turėdamas gerus gūglinimo įgūdžius, vis tiek turi turėti futbolo žinių pagrindą, nes net nežinosi nuo ko pradėti.“

Vis dėlto galimybė pasitelkti visus prieinamus šaltinius „Skrieja kamuolys“ kompanijai pasitarnavo.

„Mūsų laimė, kad komandoje turėjome Mantą Krasnicką, kuris ne tik gerai išmano futbolą, yra labai simpatiškas, bet ir labai gerai moka naudotis „Google“ – keliose vietose jis ištraukė po keletą tūzų, kai jau atrodė, kad nieko nepavyks. Kai kurie atsakymai buvo visiškai komandinio darbo rezultatas. Pavyzdžiui, viename klausime reikėjo parašyti SFL žaidėjo pravardę, jį iš veido pažino Marius Bagdonas. Tuomet M. Krasnickas pasirinko netradicinę prieigą – nuėjo į jo feisbuko puslapį ir komentaruose ieškojo, gal kas nors pavadins pravarde. Ir rado, – prisiminė P. Ambrazevičius. – Visiškai Gintaro Radausko nuopelnas buvo atsakymas apie Liberijos klubą, daug kitų klausimų taip pat atsakėme diskutuodami. „Google“ tikrai ne vienoje vietoje naudojome tiesiog kaip įrankį pasitikrinti, ar tas atsakymas, kurį išbrainstorminome, yra teisingas. Man rodos, jeigu atsakymus būtų buvę taip lengva sugūglinti, visos komandos būtų surinkusios maksimalų rezultatą, bet to nepadarė nė viena. Faktas, kad buvo sunkiau, nei visi tikėjosi.“

Geras laikas svarbiau už rezultatą

„Trivarčio“ pirmajame žaidime jėgas išbandė ir dvi SFL čempionatuose dalyvaujančios komandos – „Navigatoriai“ bei „Vova“. Jos surinko po 8 taškus ir pasidalino 4-5 vietas.

„Vovos“ vadovas Ignas Rudzevičius teigia, kad žaidimas prie protų mūšių nepratusiai komandai buvo sunkus, tačiau kompanija vis tiek puikiai praleido laiką.

„Dalyvauti apsisprendėme iš karto, mat laiko namie visi turi. Prieš viskam prasidedant pasitikėjimas buvo didžiulis, galvojome, imsime pergalę lengvai. Bet kai pradėjau skaityti klausimus, ištiko lengvas šokas, – prisiminė SFL komandos vadovas. – Atsakinėti sekėsi prastokai, atsakėme tiek, kiek sugebėjome, bet buvo tikrai smagu! Jau senai taip buvo, kad nesupratęs klausimo pradedi juoktis ir galvoji ką čia į „Google“ parašyti. Mums labai patiko, nepriklausomai nuo rezultatų. Praleistas laikas buvo wow. Mes turime daug ilgų pokalbių komandoje, bet šis buvo toks, kad juokėmės labai daug. O ir galima sakyti, kad tai „Vovai“ buvo daugiausiai futbolo per visą karantiną.“

Pirmajame žaidime „Vovai“ atstovavo 5 žmonės. Komandos vadovas, vos pasibaigus žaidimui, „Trivarčiui“ pranešė, kad būtinai dalyvaus ir antrajame žaidime, jei tik toks bus surengtas. Tad šiam ketvirtadieniui vilniečiai jau telkia gausesnes pajėgas.

„Bandysim tvirčiau stovėti lentelės viršuje. Arba dugne, – juokėsi I. Rudzevičius. – Kviečiu pasivaržyti kuo daugiau SFL komandų, su kuriomis susitinkame futbolo aikštėse.“